פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

מעקב אחר אתרים מקודמים ב-Google


מעקב אחר אתרים מקודמים ב-Google

בעקבות ההשגים הנאים של פעילות קידום האתר בצורה אורגנית במיוחד עבור מנוע החיפוש Google, כפי שתואר בעמוד אחר באתר זה, מספר הפניות עלה בצורה משמעותית וכן גם הזמנות העבודה.

כתוצאה מהעבודה הרבה, היתה הפסקה מסויימת בפעילות הקידום ולא נערכה שום תחזוקה מינימלית כדי לשמור על המקומות שהאתר השיג ב-Google. היום (תחילת מאי 2008), כארבעה חודשים לאחר הבדיקה הקודמת, התבצעה בדיקה נוספת של מיקום האתר (לגבי אותן מילות חיפוש) כדי לדעת איפה אנחנו ממוקמים, ומה בדיוק ההשפעה של הפסקת פעולות הקידום.

מכיוון שלא ידענו למה לצפות מבחינת מיקום האתר המקודם שלנו (בשיטה אורגנית) במנוע החיפוש של Google, תוצאות הבדיקה לא הפתיעו אותנו: המקום הממוצע שלנו בבדיקות המפורטות בטבלה נשמר. בחלק מהחיפושים ירדנו מספר מקומות ובחלקם עלינו.


מילות החיפוש המיקום שלנו
ב-1.1.08
המיקום שלנו
ב-1.5.08
מפתח Access 1 1
בית תוכנה אקסס 1 2
בית תוכנה Access 1 1
מפתח אקסס 3 3
שידרוג אקסס 3 1
פיתוח תוכנה אקסס 4 6
פיתוח יישום באקסס 6 11
פיתוח Access 9 7
בית תוכנה 10 8

איך אנחנו מתכוונים להמשיך לקדם את האתר?

בארבעת החודשים הקרובים אנו מתכוונים להשקיע יותר זמן בקידום אורגני של האתר במנוע החיפוש של Google, תוך שימוש במילות המפתח הקיימות שכבר קידמנו, וכן להוסיף מילות מפתח חדשות שלגביהן אנו גם מעוניינים לקדם את האתר לעמוד התוצאות הראשון של Google.

מילות המפתח החדשות שאנו מעוניינים לקדם, והמיקום הנוכחי שלנו ב-Google כשאנו מחפשים לפיהן מובא בטבלה מתחת:

מילות החיפוש המיקום שלנו
ב-1.5.08
מתכנת אקסס 4
מתכנת באקסס 9
מתכנת Access 4
תוכניתן אקסס 1
תוכניתן Access 31
פיתוח תוכנה 51
פיתוח תוכנה אקסס 6
פיתוח תוכנה Access 2
פרוייקט אקסס 8
פרוייקט Access 18
פרוייקט תוכנה באקסס 2

איך נמדוד אם הצלחנו לקדם את האתר שלנו במנוע החיפוש של Google?

אמנם זאת לא תהיה שיטה מדעית למדידה, אבל אם לגבי אותה קבוצה של מילות חיפוש נחשב את המיקום הממוצע שלנו בדפי התוצאות של מנוע החיפוש Google, נקבל איזו שהיא אינדיקציה לגבי התזוזה הכללית שלנו בדפי התוצאות לגבי קבוצה נתונה של מילות חיפוש.

כך שלגבי הקבוצה הראשונה של מילות חיפוש (זאת שמופיעה בטבלה העליונה), המקום הממוצע שלנו ב-1.1.08 היה 4.22, ואילו המקום הממוצע שלנו ב-1.5.08 היה 4.44 - ירידה מסויימת בערך המיספרי, אולם מבחינה מעשית המשמעות היא שעבור חיפושים של מילות המפתח השייכות לקבוצה זאת, אנו נופיע במקום הרביעי בדף התוצאות הראשון של מנוע החיפוש Google - מקום מכובד ביותר לכל הדעות!

לגבי הקבוצה השניה של מילות חיפוש, שאנו עומדים להתמקד בה בתקופה הקרובה, המצב קצת פחות טוב והמקום הממוצע שלנו עבור המושגים מקבוצה זאת הוא 12.36 והמשמעות היא שעבור חיפושים של מילות המפתח המופיעות בקבוצה זאת (ורק בקבוצה זאת) האתר שלנו יופיע בעמוד השני של תוצאות החיפוש, לרוב במקום השני.

ולגבי חיפוש של כל 20 מילות המפתח שאנו מעוניינים להיות מקודמים בהם במנוע החיפוש של Google, המיקום הממוצע שלנו הוא 8.8 כלומר מסביב למיקום התשיעי בעמוד התוצאות הראשון. עדיין בעמוד התוצאות הראשון, אולם במקום לא כל-כך טוב וקרוב מאוד לתחתית. אם לא נעשה עבודת קידום אתרים טובה, אנו מסתכנים בירידה לעמוד תוצאות החיפוש השני.

המטרה שאנו מציבים לעצמנו היא לשפר את המיקום הממוצע שלנו עבור הקבוצה הכוללת של 20 מילות החיפוש ולהגיע לסביבות המיקום החמישי בדף הראשון של תוצאות החיפוש במנוע החיפוש של Google.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר