פיתוח תוכנת Access - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

פיתוח תוכנה - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

תוכנה להפקת הצעות מחיר – תכונות ומאפיינים


תוכנה להפקת הצעות מחיר – תכונות ומאפיינים

למרות שאני, כמפתח תוכנה, חי את נושא הצעות המחיר והמעקב אחריהן על בסיס יום-יומי, כשחושבים על התהליך בצורה מיבנית, מגלים כי למעשה זהו תהליך מורכב, שבו הפקת הצעת המחיר הראשונה היא רק השלב הראשון בשרשרת שלבים מול הלקוח, עד ליישום המוצלח של הפרוייקט.

עם התובנה הזאת בנושא הצעות המחיר, הקונספט של התוכנה המתוכננת השתנה קצת לכיוון של תוכנה לניהול פרוייקטים. אולם, להבדיל מתוכנות ניהול הפרוייקטים האחרות הקיימות, ואשר מתמקדות בנושא ניהול ביצוע הפרוייקט מבחינת עלויות ולוחות זמנים, התוכנה שמתחילה לקרום עור וגידים תעסוק בניהול הפרוייקט כאשר הלקוח (והתקשורת עימו) נמצא במרכז. למעשה, יש מספר השקות לתוכנה מסוג CRM (Client Relationships Manager) – ניהול קישרי לקוחות, אולם בעוד תוכנת CRM נותנת פיתרון כללי לנושא קישרי הלקוחות, התוכנה המתוכננת שאנו נפתח תעסוק גם היא בנושא קישרי לקוחות, אולם תהיה מובלת ע"י פרוייקטים וכל פיסת מידע תהיה משוייכת לפרוייקט – בין אם מדובר בהגשת הצעת מחיר, קיום פגישה, קבלת מייל, מתן שירות, הפקת חשבונית, וכל פעולה אחרת.

החל מהשלב בו הוגדר הפרוייקט לראשונה, המערכת תתן אפשרות להפיק הצעת מחיר עבור הפרוייקט, ואם יש צורך לבצע תיקונים ולהגיש את הצעת המחיר שוב – המערכת תאפשר לשמור את ההיסטוריה ואת הגירסאות הקודמות של הצעות המחיר עבור אותו הפרוייקט. כמוכן, המערכת תאפשר לשמור את כל היסטוריית התקשורת עם הלקוח, כולל כל הפרטים הרלוונטיים. כאשר מתקבל אישור לביצוע הפרוייקט, ניתן לנהל את חשבון הלקוח במערכת, לדעת אם הלקוח בזכות או בחובה, מה המחזור הכספי ועוד. בזמן ביצוע הפרוייקט ניתן לאגור במערכת את נתוני העלויות הקשורים בפרוייקט כגון השקעת זמן, הוצאות נסיעה, תשלומים לקבלני-משנה ועוד, וכך לקבל תמונת מצב מדוייקת ועדכנית על רווחיות הפרוייקט. באם הפרוייקט הינו מסוג הדורש תחזוקה או תמיכה (כגון פרוייקט תוכנה), ניתן לתעד במערכת את פעילויות השירות המתבצעות ועלותם (במידה ויש עלות נוספת מעבר לעלות חוזה השירות השנתי).

אין ספק כי במהלך פיתוח התוכנה יעלו נקודות נוספות ודרישות חדשות - חלקן ימומש בזמן אמיתי וחלקן יתווסף לרשימת המתנה לגירסאות הבאות. אולם, בשלב זה כשיש את הדרישות הבסיסיות של המערכת הרצויה, ניתן להתחיל במלאכת פיתוח התוכנה. בעבודה שיגרתית מול לקוח, יתבצע ניתוח מערכת מעמיק יותר, יופקו מסמך דרישות רישמי ואיפיון מערכת מפורט, אולם במקרה זה, בו המערכת מפותחת בראש ובראשונה לשימוש עצמי, ויש חשיבות נמוכה יותר לכמות הזמן המושקעת בפרוייקט זה, עבודת פיתוח התוכנה תתחיל על בסיס המידע המובא כאן ושנאסף עד כה.

אם אתם מחפשים תוכנה להפקת הצעות מחיר, אנא צרו עימנו קשר כדי שנוכל ללמוד על צרכיכם ואולי נוכל לשלבם בתוכנה אותה אנו מפתחים.

להורדת "מערכת ניהול הצעות מחיר" לחצו כאן.לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר