פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

בסיס-נתונים אקסס (Microsoft Access Database Management System) בשירות חברת ניהול פרוייקטים


בסיס-נתונים אקסס בשירות חברת ניהול פרוייקטים (1/5/07)

תאור המקרה:

לאחרונה הוזמנתי ע"י חברת מחשבים (המספקת שירותי ניהול רשתות) לפגישה משותפת אצל אחת הלקוחות הגדולות שלה לצורך בחינת ביצוע פרוייקט המבוסס על בסיס הנתונים מיקרוסופט אקסס (Microsoft Access Database Management System).

רקע:

הלקוחה היא חברה בין-לאומית לניהול פרוייקטים בתחום התשתיות לחברות תקשורת - אחת המובילות בתחומה בארץ. כל פרוייקט שלה כולל טיפול במאות אתרי-תשתית שונים, החל משלב תיכנון האתר והקמתו דרך ניהול קבלני המשנה ותקציבים, בדיקות, אישורים והפעלה ועד תמיכה ומעקב שוטפים.

לפני מספר שנים, אחד העובדים בחברה החל לכתוב תוכנה לניהול התהליכים השירגתיים הכרוכים בשלבים השונים בחיי הפרוייקט. פיתוח התוכנה נעשה באמצעות בסיס-הנתונים אקסס והפך לתהליך מתמשך, אשר התקדם בהתאם לדרישות מהמשתמשים (אשר עבדו על התוכנה תוך כדי פיתוחה), לזמן הפנוי שהיה לאותו עובד מעבר למטלות הרגילות שלו, ולתהליך הלמידה שלו (העובד למד תיכנות אקסס תוך כדי העבודה ופיתוח התוכנה).

לפני כשלוש שנים עזב העובד את החברה ומאז ועד היום לא נעשה פיתוח נוסף ולא בוצעה שום פעילות תחזוקה של בסיס הנתונים. יש לציין שהתוכנה עובדת ברשת המקומית של החברה ומתופעלת ע"י כעשרה משתמשים, ולמרות שלא בוצעה תחזוקה מונעת אף על פי שהיו שינויי חומרה ותשתית בחברה - התוכנה מבוססת אקסס עובדת ללא בעיות מיוחדות. דבר היכול ללמד על היציבות והשרידות של תוכנות מבוססות בסיס-נתונים Microsoft Access.

יחד עם זאת, במהלך השנים שעברו מאז הופסק פיתוח התוכנה, התגלו באגים חדשים, ביצועי התוכנה ירדו, התהליכים בחברה השתנו ונוצרו דרישות חדשות - הן מהמשתמשים המתפעלים את המערכת, הן מהמנהלים הרואים את הדוחו"ת והן מהלקוחות (חברות התקשורת) הדורשות מעקב ברמה גבוהה יותר מבעבר.

כתוצאה מכך, הוחלט בחברה שהגיע הזמן לשפר את התוכנה הקיימת, לקחת בחשבון את דרישות כל הגורמים המעורבים ולנצל כלים וטכנולוגיות חדשות שהתעדכנו מאז נכתבה התוכנה בגירסה הנוכחית.

במהלך אותה פגישה ראשונית, בה נכחו אחת המשתמשות 'הכבדות' במערכת, אחד המנהלים המקבלים החלטות בהתאם לדוחו"ת שמפיקה המערכת ואיש הקשר מול חברת התקשורת (-הלקוח), ראיתי את התוכנה והתרשמתי ממנה וכן ראיינתי את הנוכחים כדי להבין מהם על הבעיות כרגע ועל דרישותיהם מהמערכת החדשה.

הפיתרון:

היות ובסיס הנתונים Access נמצא בשימוש והוכיח את עצמו לשביעות רצון המשתמשים, ולאחר שלקחתי בחשבון את נפח המידע והקצב בו הוא גדל, את העובדה שמדובר ברשת מקומית ולא יותר מעשרה משתמשים (בדרך כלל זה לא יותר מחמש), המלצתי להמשיך ולהשתמש בבסיס הנתונים של אקסס, אולם לעבור לגירסה החדשה ביותר - Microsoft Access 2007 (חלק מ-Office 2007). בשלב הראשון אצטרך להיפגש איתם שוב כדי לעבוד שוב על הדרישות של כולם ולרדת יותר לפרטים, ולאחר מכן אוכל לכתוב מסמך איפיון של התוכנה החדשה. מסמך האיפיון יהיה מוכן למחרת היום בו אפגש עם המשתמשים ויוגש לאישורם. לאחר שיאושר, מסמך זה ישמש אותי כהוראות הייצור של התוכנה וכתוכנית הפעולה ויחייב אותי. זמן הפיתוח של התוכנה הספציפית הזאת יערך שבוע ימים ואז אגיע אליהם שוב כדי להתקין את התוכנה על המחשבים שלהם ולתת להם הדרכה על השימוש בה. במשך החודש שלאחר מכן אקבל מהם דיווחים שוטפים על באגים ושינויים נוספים אשר יתוקנו באופן שוטף, ולאחר סיומו של החודש, תיכנס המערכת לפעולה שוטפת ותחליף את המערכת הקודמת (כמובן, לאחר שכל המידע מהמערכת הקודמת הועבר למערכת החדשה כדי לשמור על מידע היסטורי והמשכיות).


אם גם אתם עובדים עם תוכנת אקסס הזקוקה לעידכון, תמיכה או תחזוקה, ואין לכם מי שיעשה זאת עבורכם - אנא צרו קשר ואשמח לשמוע במה מדובר.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר