פתרונות ושירותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / àðâìéú   Hebrew / òáøéú
.........................

הורד קובצ PDF

.........................

הסיבות העיקריות לכשלון פרויקטי מיחשוב נחלקות למספר קבוצות עיקריות והן חוסר תכנון ראשוני, בעיות הצצות במהלך הפרויקט, גורמים אנושיים, גורמים אירגוניים וגורמים טכנולוגיים


בעיות בפרויקטים של מיחשוב

פרויקטים רבים נכשלים בעיקר בגלל חוסר בידע ניהולי וכלכלי של פרויקטים, סיבוכים טכנולוגיים, הערכות שגויות, חוסר בכוח אדם והתבססות על נתונים שגויים.

הסיבות העיקריות לכשלון פרויקטי מיחשוב נחלקות למספר קבוצות עיקריות והן חוסר תכנון ראשוני, בעיות הצצות במהלך הפרויקט, גורמים אנושיים, גורמים אירגוניים וגורמים טכנולוגיים. כישלון פרוייקט מיחשוב אינו מוגדר במדוייק – לעיתים הוא מתייחס למצב בו הפרויקט הופסק מאחר ולא עמד בתנאי התקציב או עבר את לוחות הזמנים, ולעיתים הוא מתייחס לפרוייקט שהסתיים אולם עבר את התקציב והזמן.

כדי לצמצם את הסיכוי לכישלון הפרוייקט ולהמנע מבעיות, יש לשים לב לנורות אזהרה כגון ירידת מורל בקרב העובדים, כמות שעות עבודה חריגה, בעיות תקציביות, ציפיות מוגזמות, הערכות מאולצות ובחירות שגויות. ע"י בחירה מתאימה של מתכננים ומבצעים, הערכות ראשוניות זהירות וגמישות מחשבתית ניתן לשפר את סיכויי ההצלחה של פרוייקט המיחשוב.

אם מנהל הפרוייקט קשוב לסימני האזהרה ועוקב מקרוב על התכנון והביצוע של השלבים השונים, ומידת התאמתם לתקציב וללוחות הזמנים, אין סיבה שפרוייקט המיחשוב לא יוכתר בהצלחה, כל עוד אין גורמים אנושיים או אירגוניים (כגון חילופים בהנהלת האירגון או שינוי בסדרי עדיפויות) העלולים להכשיל את הפרוייקט ושאינם נמצאים בתחום שליטתו של מנהל הפרוייקט.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר