פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

בית תוכנה Access


בית תוכנה Access: אפליקציה לניהול שינויים הנדסיים (ECO - Engineering Change Order) עבור חברה לייצור ציוד תקשורת.

רקע:

החברה, בין המובילות בתחומה בעולם, נוסדה בשנות השמונים של המאה העשרים, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות שליטה ובקרה מרחוק על מחשבים.

כחלק מתהליך הפיתוח, המוצרים עוברים תהליכים של שינויים הנדסיים אשר מורכבים ממספר שלבים בעלי מאפיינים שונים. קיים צורך לפתח תוכנה אשר תנהל ותלווה את התהליכים החל משלב הבקשה ועד הפקת דוחו"ת סטטיסטיים.

המצב הנוכחי:

לפני מספר שנים, החל אחד מאנשי הפיתוח של החברה ביוזמה עצמאית של פיתוח תוכנה לטיפול בשינויים ההנדסיים. יוזמה זאת החלה במטרה להקל על עבודתו של אותו איש פיתוח, שהיה מעורב בתהליכי השינויים.

אותו איש פיתוח למד את עקרונות בניית ישומים בעזרת בסיס הנתונים Access, ותוך כדי הלימוד המשיך לפתח את היישום, אשר גדל בצורה לא מבוקרת, ללא תיכנון מקדים וללא שמירה על כללי יסוד של הקמת בסיסי-נתונים. כתוצאה מכך יעילות הפיתרון היתה נמוכה וביצועי המערכת היו ירודים, אולם חמור מכך: נוצרו הרבה באגים ותקלות, כאשר במקרה בטוב הופיעה למשתמש הודעת שגיאה, ובמקרה הגרוע הוצגו נתונים מוטעים ללא הודעת שגיאה וללא לשמשתמש היתה אינדיקציה כי קיימת בעייה.

ככל שעבר הזמן אפליקציית בסיס-הנתונים הקיפה יותר ויותר נושאים ובשלב מסוים עלתה לרשת המחשבים של החברה ונוספו משתמשים חדשים.

כאשר המערכת, העבודה עליה והמידע שהיא סיפקה התחילו להוות גורם כבד-משקל בתהליך קבלת החלטות, נוצרה ההבנה כי יש לקדם פיתוח מערכת חדשה שתיתן פיתרון זהה, אולם שתפותח על בסיס מוצק תוך שימוש במטודולוגיה סטנדרטית וע"י בית תוכנה שמתמחה בבסיסי-נתונים של Access.

הפיתרון:

אודות לשיווק נכון באמצעות האינטרנט, ובמיוחד ע"י קידום אורגני של האתר שלי ב-Google, יצרה עימי החברה קשר והוזמנתי לפגישה בה הוצגה לי החברה, וכן קיבלתי סקירה על הבעייה העומדת בפניהם, מערכת ה-Access הקיימת המהווה את הפיתרון הנוכחי ושמעתי על דרישותיהם ממערכת חדשה שהם מעוניינים ליישם כפיתרון ארוך טווח.

הדרישה הכללית מהמערכת היא שתשמש בסופו של דבר כארכיון ממוחשב של כל השינויים ההנדסיים (ECO - Engineering Change Order), ואולם הדרך לאיסוף והזנת המידע גם תתועד ואף תוביל את התהליך הכולל אישורים, איסוף מידע, פגישות עבודה ועוד.

התוכנה צריכה להיות ממודרת והגישה אל החלקים השונים תהיה בכפוף להרשאות שימוש בתוכנה, שיוגדרו על-ידי מנהל המערכת. כל אחד מהשלבים השונים שבין העלאת הדרישה לשינוי ועד אישור השינוי הסופי יהיה מאושר לצפייה ו/או לשינוי ותוספות רק למשתמשים שיורשו לכך. כבכל תוכנה המובילה תהליכים, יש צורך לשמור את זמני הפעולות ושם מבצע הפעולה, וכן להפיק פלט מודפס עם פרטי הפעולה שבוצעה.

הפיתרון הסופי שהוצג בפני הלקוח איפשר להדפיס דפי מידע על השינויים במערכת וכל פרטיהם. את דפי המידע ניתן להדפיס בצורה בודדת עבור השינוי שנבחר, או בצורה מרוכזת עבור קבוצת שינויים לפי חתכים שונים הנקבעים ע"י המשתמש. בנוסף ניתן להפיק דוחות נוספים כגון דוחו"ת ניהוליים, דוחו"ת טכניים, דוחו"ת לצרכי תיפעול ולוגיסטיקה, ועוד.


אם אתם עובדים עם אפליקצייה שפותחה ע"י אחד העובדים כיוזמה עצמאית כדי להקל על העבודה, ועכשיו, לאחר שעבר פרק זמן בו התוכנה גדלה והתפתחה, וכן גם השימוש בה הגיע למצב שהתוכנה מצדיקה את קיומה...
אם העובד שפיתח את האפליקציה כבר לא עובד בחברה, או שתפקידו לא מאפשר לו להמשיך לעבוד עליה, או שבגלל שלא היה תכנון ראשוני והתוכנה צמחה בצורה של טלאים על גבי טלאים קשה לתמוך בה, או שבגלל השימוש הגובר ונפח המידע הגדל משפיעים לרעה על הביצועים... - אם בגלל סיבות אלו או אחרות החלטתם להוציא את המשך פיתוח האפליקציה לבית-תוכנה חיצוני - אנא צרו עימנו קשר.לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר