פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

פיתוח תוכנת בסיס נתונים אקסס עבור הסתדרות הרוקחים


פיתוח תוכנת בסיס נתונים אקסס עבור הסתדרות הרוקחים

רקע:

הסתדרות הרוחקים בישראל אחראית על ההתחשבנות החודשית בין בתי מרקחת וקופות חולים. הסתדרות הרוקחים מאגדת בתוכה 500 בתי מרקחת פרטיים וההתחשבנות היא מול קופות החולים (כללית, מאוחדת ומכבי) ומשרד הביטחון.

בתחילת החודש נאספות הדרישות הכספיות של כל בתי המרקחת ומוזנות לתוכנה אשר יוצרת דו"ח מאוחד לכל קופה. דרישות אלו, לאחר תיקונים וקיזוזים, מהוות את הזיכויים שהיו לבתי המרקחת בחשבון הסופי.

במהלך החודש נוספים חיובים וזיכויים שונים לבתי המרקחת בהתאם לסעיפים שונים אשר גם הם מוזנים לתוכנה טרם סגירת החשבון הסופי של בית המרקחת וביצוע תשלום או גביה אוטומטי והעברה למערכת הנהלת החשבונות.

הפיתרון:

תוכנת המחשב החדשה שתפותח עבור הלקוח צריכה להיות מבוססת על בסיס נתונים ולעבוד על מחשבי PC המריצים מערכת הפעלה חלונות (Windows). מכיוון שלא מדובר בכמויות גדולות של מידע ושבדרך-כלל יהיו רק משתמש אחד או שנים בתוכנה, אין סיבה לבחור בבסיס-נתונים מסוג לקוח-שרת (Client-Server) כגון SQL Server או Oracle. עם נתוני פתיחה שכאלה, הבחירה בכלי הפיתוח קלה ביותר וחייבת להיות בסיס-הנתונים אקסס (Microsoft Access Data-Base).

מבחינת מבנה הנתונים (data structure), דרושות מספר בודד של טבלאות (tables) כדי לאחסן מידע בסיסי של בתי המרקחת, קופות החולים, וסוגי התנועות, וכן טבלאות דינאמיות לאחסן מידע מצטבר של דרישות חודשיות של בתי המרקחת מקופות החולים ולאיחסון התנועות הכספיות השוטפות של זיכויים וחיובים שונים.

התוכנה תקלוט את דרישות בתי המרקחת מקופות החולים, תפיק דוחו"ת לקופות החולים ותחייב את הכרטיס בהנהלת החשבונות של הקופות בהתאם בסכום אחד מרוכז. במקביל, התוכנה תקלוט חיובים וזיכוים שונים עבור בתי המרקחת ותבצע אותם גם דרך הכרטיסים המתאימים בהנהלת החשבונות.

לאחר סיום שלבים אלו מתבצעות פעולות גבייה ותשלום לבתי המרקחת. כמוכן, התוכנה יוצרת קובץ תנועות אשר ייובא לתוכנת הנהלת החשבונות.


אם אתם עדיין עובדים עם תוכנות בסביבת DOS שאינן מקושרות לשאר התוכנות באירגון שלכם, אם אתם מחזיקים מחשב נפרד רק כדי להפעיל תוכנה ישנה אך חשובה או אם אתם עובדים עם תוכנה שכבר אף אחד לא נותן לא תמיכה ושרות, ומעוניינים לשדרג אותה לתוכנה עדכנית שתנצל טכנולוגיות מתקדמות ותתאים לעסק שכבר הספיק להתפתח - פנו אלינו ונשמח לייעץ, לכוון ואף לפתח עבורכם תוכנה חדשה וליישם את הפתרון.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר