פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

פתרון תוכנה מבוסס בסיס-נתונים אקסס בשירות חברת ניהול נכסים


פתרון תוכנה מבוסס בסיס-נתונים אקסס בשירות חברת ניהול נכסים (1/9/07)

תאור המקרה:

חברה זאת הפעילה בתחום ניהול נכסים, דירות שכורות וניהול ועדי בתים, נחשבת בענף לבעלת הצמיחה הגבוהה ביותר, בשל המקצועיות חסרת הפשרות ושרות הלקוחות המצויין. בשל הגידול המהיר, החברה זקוקה למערכת מיחשוב המבוססת על תוכנה שתתמוך בגידול הנוכחי והעתידי ותהווה תשתית יציבה למידע הרב.

רקע:

כמו כל חברה מתחילה, גם זאת החלה את פעילותה ללא מערכת מיחשוב ייעודית - הן בגלל מגבלות תקציב והן בגלל הסיבה הפשוטה שעדיין לא היו ברורות הדרישות מהתוכנה, דרישות שיהיו פועל יוצא ממגוון הדרישות של הלקוחות והשרותים שיסופקו להם.

כיום, לאחר שהחברה ביססה את עצמה בתחום ניהול הנכסים, הוסרו שתי המגבלות שהיו בתחילת הדרך: החברה ריווחית ונמצא התקציב לפיתוח מערכת ייעודית אשר תתן פתרון מדוייק לצרכי הלקוח, וכן הצטבר נסיון במידה שתספיק כדי לאפיין דרישות מתוכנת הניהול שתפותח במיוחד עבורם.

אין ספק כי קיים תהליך למידה וכי בעוד מספר חודשים או מספר שנים ידעו מנהלי החברה להגדיר טוב יותר את צרכיהם מתוכנת מחשב, ואין ספק כי יתווספו דרישות חדשות עקב השינוי בשוק ועקב התפתחות החברה. יחד עם זאת, ברור למנהלי החברה כי כדי להתקדם הם חייבים להשקיע ולקבל כבר עכשיו תוכנת מחשב שתהווה כלי תיפעולי וניהולי שיתמוך בהתפתחות החברה, שאם לא כן לא תוכל החברה להתקדם ולהתפתח בצורה בה הם עובדים עכשיו.

כיום, תשתית המידע של החברה מבוסס על גליונות Excel רבים מספור: על כל נכס חדש שמצטרף למאגר הניהול נפתח גיליון חדש, ומתקרב מצב אבסורדי שיהיה צורך בבסיס נתונים מיוחד רק כדי לעקוב אחר הגיליונות השונים. הגליונות השונים אינם בעלי אותו מבנה מדוייק עבור כל הנכסים, ולוקים בחסר כמו כל גליון Excel אחר - לא ניתן לשמר בהם את ההיסטוריה ושינויים לאורך זמן.

לפני כחודשיים התקבלה ההחלטה לאפיין, לפתח ולהכניס לשימוש את הדור הראשון של תוכנת המחשב לעסק, בהתבסס על הידע שהצטבר עד כה וכדי לתת מענה לדרישות הנוכחיות. קיימת ההבנה כי בעתיד הלא רחוק יהיה צורך להתחיל לפתח את הדור הבא של תוכנת המחשב, אולם, בינתיים החברה גודלת והמנהלים לא רוצים להיות במצב בו ההצלחה שלהם עצמם תגרום לקריסה.

הפיתרון:

לאחר חליפת אימיילים קצרה ופגישת היכרות בה נחשפתי לשיטות העבודה ולצרכים הראשוניים מתוכנת המחשב אותם הם רוצים לפתח, התחלתי להבין במה דברים אמורים ולדמיין את התוכנה בעיני רוחי. לאחר שקיבלתי חומר נוסף וקבצי דוגמא בהם הם משתמשים, הייתי במצב נוח כדי "לדבר איתם בשפתם", לעבור על האיפיון שקיבלתי, להציע הצעות משלי ולבסוף לתת הצעת ביצוע של תוכנת המחשב לניהול נכסים ודירות מושכרות.

בשל הרצון לקצר את תהליך הפיתוח למינימום האפשרי, הנטייה הראשונה היתה לפתח בסביבת בסיס-הנתונים Microsoft Access. לאחר בדיקה נוספת שאף אחת מהמגבלות של Access לא תהווה בעייה עבור החברה והגידול שלה בעתיד הקרוב, הוחלט שזה יהיה באמת כלי הפיתוח לאפליקציה שלהם.

למרות שבכל שיחה עם מנהלי החברה, התברר להם כי שכחו פרטים נוספים באיפיון התוכנה, והתברר לי כי הקף העבודה יהיה גדול יותר מאשר תימחרתי בראשונה, החלטתי לדבוק בהצעת המחיר המקורית שלי. פוטנציאל הגידול של החברה שיצריך את פיתוח הדור הבא של תוכנת המחשב שלהם (מן הסתם מערכת מבוססת SQL Server ואולי אפילו מערכת וובית המאפשרת ללקוחות גישה למידע ספציפי שקשור אליהם) יצר מחויבות ארוכת טווח וראייה רחבה יותר של התמונה הכוללת מעבר לפיתוח יישום מבוסס אקסס.


אם גם אתם עובדים במערכת המבוססת על גליונות מרובים של Excel, אנא צרו קשר כדי לשמוע איך ניתן לעבור למערכת תוכנה יעילה יותר שתאפשר לעסק שלכם להמשיך לצמוח.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר