פיתוח תוכנת Access - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

פיתוח תוכנה - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

תוכנה לבניית הצעת מחיר - הרעיון


תוכנה לבניית הצעת מחיר - הרעיון

מפתחי תוכנה, כמו בעלי מקצוע חופשי אחרים, עוברים בדרך-כלל מפרוייקט תוכנה אחד לפרוייקט התוכנה הבא בתור, ואחד השלבים הראשונים בפרוייקט התוכנה הוא הגשת הצעת מחיר. הצעת מחיר טובה, מצריכה השקעה בזמן, שכן היא חייבת להיות ספציפית ללקוח ולפרוייקט שבשבילו היא מוגשת. יחד עם זאת, שימוש בכלי נוח ומתאים, עשוי לצמצם את הזמן המוקדש למשימה חשובה זאת.

כמובן שניתן לכתוב הצעת מחיר מנצחת במעבד תמלילים, לעשות העתקה והדבקה של חלקים שונים מהצעות קודמות ולבצע שינויים על-מנת להתאים אותם לפרוייקט התוכנה הנוכחי. אולם, שימוש בתוכנה ייעודית לכתיבת הצעות מחיר, יאפשר ניווט מהיר ונוח יותר בין ההצעות שנכתבו, מציאת חלקים רלוונטיים יעילה יותר, ומעקב טוב יותר אחר הצעות המחיר.

כבעל בית-תוכנה, אשר מוציא את הצעות המחיר בעצמו, חיפשתי כלי מתאים שיעזור במשימה זאת, יקצר את הזמן המוקדש לה וייעל את הטיפול בנושא זה. חיפוש של תוכנה להפקת הצעות מחיר באינטרנט הניב מספר קטן של תוצאות, אולם כולן היו עבור הצעות מחיר של מוצרים וכמויות, ולרוב בצורה טבלאית. לא נמצאו תוכנות אשר יתנו מענה להפקת הצעת מחיר מבוססת שירותים של בעלי מקצועות חופשיים, כגון מפתחי תוכנה, עורכי דין, רואי חשבון, יועצים, מתווכים, אנשי עסקים ועוד.

בגלל ההכרה בחשיבות נושא הצעות המחיר והשפעתו הישירה על ההכנסות והרווחיות של בית התוכנה, ובגלל שלא נמצאה תוכנה שתיתן מענה הולם לנושא זה, החלטתי לפתח תוכנה להפקת הצעות מחיר, תוכנה שתיכתב על-פי הצרכים שלי, אולם יחד אם זאת תהיה גמישה מספיק לשימוש ע"י בעלי מקצוע אחרים, ובתחומי עיסוק אחרים.

למרות שמהרגע הראשון מבנה הנתונים של תוכנה להפקת הצעות מחיר היה ברור מאוד, ככל שהרעיון הלך והתגבש, נוספו לו עוד תכונות ומבנה הנתונים גדל בהתאמה. למסמך הדרישות הראשוני נוספו נושאים כגון גירסאות נוספות של הצעות המחיר, תיעוד תקשורת עם הלקוח, תשלומים, משאבים ועלויות, ועוד.

כדי להימנע ממצב בו האיפיון יגדל בצורה בלתי מבוקרת ופרוייקט התוכנה להפקת הצעות מחיר יתארך יותר מדי, בוצעו מספר החלטות אשר עשויות להגביל את שימושיות התוכנה בשלב זה, אולם יגדירו טוב יותר את המוצר הסופי בגירסה זאת. החלטות אלו כוללות בין השאר עבודה במחשב בודד (ולא בסביבת רשת), מימשק משתמש בשפה העברית, ועבודה ללא רמות הרשאה שונות וללא אבטחת מידע.

אם אתם מעוניינים בשרותי פיתוח תוכנה ייעודית, "התפורה" לצרכיכם המדוייקים - אנא פנו אלינו ונשמח לשמוע את דרישותיכם ולהגיש את הצעתנו לביצוע הפרוייקט.

להורדת "מערכת ניהול הצעות מחיר" לחצו כאן.לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר