פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

פיתוח באקסס


פיתוח באקסס

כשמדברים על פיתוח באקסס, מדברים בעצם על פיתוח יישום (או אפליקציה) באחד מהכלים הנוחים ביותר שמיקרוסופט הוציאה אי-פעם. פיתוח באקסס הוא בעצם שימוש במערכת ניהול בסיס-נתונים (database management system) והתאמתו לביצוע משימה או משימות הנחוצות למשתמשים.

פיתוח באקסס יכול להיות פשוט מאוד ויכול להיות מורכב מאוד - הכל בהתאם לדרישות הסופיות מהמערכת ולרמת המפתח. בעיקרון אקסס הוא כלי חזק מאוד שיכול להוות פלטפורמה יציבה לאפליקציות גדולות מאוד, אולם עקב כך שניתן ליצור בעזרתו גם יישומים קטנים במהירות גבוהה יחסית, הרבה נוטים לזלזל בו ובמפתחי אקסס, שלא בצדק.

מיקרוסופט הפכה את הפיתוח באקסס לפשוט ונוח גם למפתח המתחיל. בעזרת תיעוד מעולה, גם של מיקרוסופט וגם ספרות של גורמים אחרים, בעזרת קהילות מפתחים גדולות הפעילות בפורומים רבים באינטרנט והנתמכים ע"י מיקרוסופט, ובעזרת יישומי עזרה ודוגמאות רבות המגיעות עם אקסס (גם כתבניות) יכול מפתח האקסס המתחיל לבנות יישומים שימושיים ללא ידע מקדים רב.

כמובן שיישומים כגון אלו שתוארו ושנכתבו ע"י מפתח אקסס מתחיל וללא נסיון רב בפיתוח, מתאימים רק לשימושים ביתיים, לצורך תחביב או במקרים מסויימים ככלי עזר אישי לביצוע משימה נקודתית. בכל מקרה, למרות הקלות הרבה בה יכול מפתח אקסס לבנות אפליקציה, אין מדובר באפליקצייה עיסקית, לשימוש תובעני, למערכות תומכות קבלת החלטות או ליישומים קריטיים.

אם יש צורך לפתח באקסס יישום רציני, עיסקי או אחר, אשר על פי פעולתו עשויים להתקבל החלטות בעלות משמעות, אין מנוס מלפנות למפתח אקסס בעל נסיון. בדרך כלל, מפתח אקסס בעל נסיון יביא איתו מעבר לנסיון בפיתוח אקסס, גם ידע ביישומים עסקיים והבנה מסויימת של תהליכים עסקיים, ובכך יוכל להבין גם את הרקע והשילוב של המערכת בעסק, דבר אשר יתרום להצלחת הפרוייקט.

בהתאם לאופי היישום, לדרישות ממנו ולתפקיד אשר ימלא באירגון, יש לבחור מתכנת אקסס אם נסיון רב יותר בתחום הספציפי. מפתח אקסס אחד טוב יותר בעיצובי ממשקים למשתמש בעוד מפתח אקסס אחר הינו בעל נסיון רב יותר באופטימיזציה של בסיס הנתונים עבור טבלאות ענק, מפתח אקסס אחד מנוסה בחיבור של אקסס לבסיסי נתונים אירגוניים (כגון SQL Server או Oracle) ומפתח אקסס אחר הינו בעל ידע עמוק יותר בהתממשקות למערכת ההפעלה וניצול משאביה בעזרת API's.

ברוב המקרים, הנחיות הלקוח בשילוב עם אפיון המערכת וניתוח המערכת יתנו למפתח אקסס את כל המידע לו הוא זקוק לצורך פיתוח היישום. פיתוח באקסס כמו גם פיתוח בכל שפה אחרת או בעזרת כל כלי פיתוח אחר הינו תהליך משותף למפתח האקסס וללקוח שאיתו הוא עובד בצמוד. תוך כדי עבודת הפיתוח עולות נקודות אשר מצריכות קבלת תשובות מהלקוח בכדי לקדם את הפרוייקט לכיוון הנכון.

במהלך השנים בהן הפכנו את אקסס לכלי העבודה הראשי שלנו, צברנו מיומנויות בכל התחומים, מה שמאפשר לנו להציע לך פיתרון מבוסס אקסס ברמה הגבוהה ביותר. הידע והנסיון שרכשנו תוך כדי עבודה הופך אותנו לשותף הפיתוח האידיאלי עבורך.

אנא צור עימנו קשר ונשמח ללמוד על הפרוייקט שלך ולהציע את עזרתנו!


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר