פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

פתרונות כוללים בתחום האינטרנט, תיכנון, עיצוב, הפקה ובנייה של אתרי אינטרנט


פיתוח תוכנה ייעודית

פיתוח תוכנה הוא תחום שהתפתח רבות במהלך השנים וכיום ניתן למצוא תוכנת מדף קיימת בכל תחום ללא צורך לפתח מהתחלה. למרות שתוכנות מדף קיימות נותנות מענה טוב לצרכי רוב המשתמשים, עדיין קיימת בעייה מובנית והיא שתוכנות אלו הן או מסובכות מדי לשימוש או כלליות מדי ולא נותנות מענה מדוייק לצרכים. רוב תוכנות המדף לוקחות בחשבון, בשלב פיתוח התוכנה את צרכי המשתמש הממוצע ומניחות הנחות בסיסיות שעל פיהן מתבצע פיתוח התוכנה וכתוצאה מכך נוצרת תוכנה שלא נותנת פתרון מדויק לכל המשתמשים הפוטנציאלים. גישה אחרת בפיתוח תוכנה היא להוסיף למשתמש הרבה אופציות כדי שיוכל לעשות בחירות בנוגע לשימוש בפונקציות הרבות שהתוכנה מציעה. כתוצאה מיישום גישה זאת בשלב פיתוח התוכנה נוצרת תוכנה מסובכת להתקנה ולהגדרה ראשונית ובדרך-כלל שלב ההטמעה, שהוא שלב קריטי, לא עובר בהצלחה והתוכנה לא נכנסת לשימוש, או לא לשימוש נכון, למרות שהושקע מאמץ רב בפיתוחה והיא תוכנה טובה.

פיתרון ביניים אשר משלב בין שתי הגישות שתוארו לפיתוח תוכנה, ומספק תשובה טובה יותר לצרכים נתונים, הוא פיתוח תוכנה ייעודית לפי צרכי הלקוח (לעיתים זה נקרא 'תפירת תוכנה'). ברוב המקרים עלות פיתוח תוכנה ספציפית לפי צרכי הלקוח יקרה יותר, אולם התוכנה שמתקבלת מהווה את הפיתרון הטוב ביותר ללקוח, שכן היא לוקחת בחשבון את כל צרכי הלקוח ומושפעת אך ורק מצרכיו הוא.

כדי שתהליך פיתוח התוכנה יהיה יעיל ומוצלח, חייבת להיות תקשורת נכונה בין מפתח התוכנה לבין המשתמש העתידי בתוכנה. המשתמש מכיר את הצד המקצועי של העסק ואת הטרמינולוגיה השגורה, ואילו מפתח התוכנה מכיר את הטכנולוגיה ואת המושגים הנהוגים בתחום המיחשוב, אולם לא בהכרח מכיר את התחום הספציפי בשבילו נועדה התוכנה שיפתח. בכדי לגשר על הפער הזה וכדי שהמפתח והמשתמש 'ידברו באותה השפה', מתבצע תהליך של ניתוח המערכת אשר בו מנתחים את צרכי המשתמש ומנסחים את הדרישות מהתוכנה. תהליך זה יכול להיות קצר מאוד או ארוך מאוד ותלוי בתחום הספציפי ובידע הכללי וההבנה של המשתמש בנושא איפיון תוכנה והידע של המפתח בתחום הספציפי. בסיומו של תהליך הניתוח נוצר מסמך איפיון התוכנה שמתפקד כהוראות הייצור של התוכנה.

פיתוח תוכנה ייעודית הינו תהליך משותף של מפתח התוכנה והמשתמש. לאחר הפיתוח הראשוני בהתאם לאיפיון התוכנה, מוגשת התוכנה למשתמש לבדיקות ולהערות, אשר בעקבותיהן מתקיים שלב פיתוח נוסף, תוספות ותיקונים. גם לאחר שפיתוח התוכנה הושלם לשביעות רצונו של הלקוח, עדיין קיימים באגים בתוכנה, אשר יתגלו בשלב מאוחר יותר ולאחר שימוש אינטנסיבי יותר, ולכן יש צורך בליווי צמוד וזמינות של המפתח בתקופה הראשונה של השימוש בתוכנה החדשה.

לכאורה, תהליך הפיתוח של תוכנה חדשה ארוך ומסורבל, אולם היתרונות עצומים: הלקוח הוא שותף לאיפיון ולהגדרות וכך יכול להשפיע על המוצר אותו הוא קונה, התוכנה תתפקד בדיוק כפי שהלקוח רוצה והלקוח אינו צריך לשנות ולהתאים את הרגלי העבודה שלו לאלו המוכתבים לו ע"י תוכנת מדף, התוכנה שפותחה תשמש את הלקוח זמן ארוך יותר מאשר תוכנת מדף שכן היא יכולה 'לגדול' איתו וע"י התאמות ופיתוחי תוכנה נוספים, להתאים את עצמה לצורות חדשות בהן העסק יתנהל בעתיד.

ברשותנו יש את הכלים, הידע והנסיון לבצע את כל השלבים הכרוכים בפיתוח התוכנה (החל משלב ניתוח הדרישות, כתיבת האיפיון, הפיתוח עצמו, בקרת האיכות, הטמעה, הדרכה, ותמיכה שוטפת). עבודה מול ספק שרות אחד לביצוע כל השלבים, מאפשר תנועה חלקה ושקופה בין השלבים ומונעת מצב של 'טלפון שבור' בין מספר ספקי שרות. אנו נשמח להיות ספק השרות שלך וללוות אותך בכל השלבים, החל משלב הרעיון ועד השלב בו התוכנה נמצאת בשימוש שוטף.

כמובן שיש גם יתרונות בחלוקת השלבים השונים בין יותר מספק-שרות אחד (לצורך ביקורת, לדוגמא), ואנו נשמח גם להעמיד את שירותינו לצורך ביצוע שלבים בודדים במסגרת פרוייקט פיתוח התוכנה שלך.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר