פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

פיתוח תוכנה לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

ההגדרה של תוכנה לפי ויקיפדיה היא אוסף מאורגן של תוכניות מחשב המשרתות כולן יישום מסויים. עוד לפי ויקיפדיה, פיתוח תוכנה הוא תרגום הצרכים של משתמש למוצר תוכנה. ויקופדיה גם מחלקת את התוכנה לסוגים שונים: מערכת הפעלה, כלי מערכת, תוכנה לשימוש של המשתמשים במחשב וכלי פיתוח תוכנה.

פיתוח תוכנה כאמור, היא פעולת הייצור של המוצר המוגמר - התוכנה, ללא קשר לסוג התוכנה, מערכת ההפעלה שהתוכנה פותחה בעבורה, השימוש אליו נועדה התוכנה, סביבת העבודה, ועוד. פיתוח תוכנה מתבצע גם הוא ע"י תוכנות אחרות אשר נכתבו לצרכי פיתוח תוכנה בעזרתן, כגון: מהדרים, מתרגמים, מחוללי יישומים, תוכנות לבדיקת קוד ועוד.

פיתוח תוכנה, בניגוד למה שמצופה לחשוב, אינה פעולה של מדע מדוייק, פיתוח תוכנה יכול להעשות בשפות פיתוח תוכנה שונות, תוך שימוש בכלי פיתוח תוכנה שונים, וגם כשבוחרים שפת פיתוח וכלי פיתוח מסוימים, קיימות מתודולוגיות פיתוח שונות, גישות שונות ואין ספור אפשרויות כדי להגיע לתוצאה המבוקשת.

אם פיתוח תוכנה יכול להתבצע בדרכים רבות כדי ליצור תוכנה מסויימת, מהם ההבדלים בין התוכנות שנוצרו בתהליכי פיתוח תוכנה שונים? ההחלטות השונות שנלקחות תוך כדי תהליך פיתוח תוכנה ולפניו, משפיעות על זמן פיתוח התוכנה, וחשוב יותר - על יעילות התוכנה, כלומר על מהירות הביצוע של הפעולות בשעבורן הוזמנה התוכנה ומתבצע פיתוח התוכנה.

בעבור תוכנה בעלת איפיון מוגדר, ניתן לבצע פיתוח תוכנה בעזרת כלי תוכנה פחות מתאים וע"י מפתח תוכנה בעל נסיון מועט, ולחילופין ניתן לבצע פיתוח תוכנה בעזרת כלי פיתוח מתאים יותר וע"י מתכנת מנוסה - בשני המקרים פיתוח התוכנה יסתיים והתוכנה המבוקשת תיווצר. ההבדל הוא שפיתוח התוכנה בעזרת הכלים הנכונים תוך שימוש בנסיון רב יותר, יצור תוכנה נקייה יותר מבאגים ומתקלות עתידיות, פיתוח התוכנה יהיה מהיר יותר וכן גם פעולת התוכנה.

לעיתים, ניתן לחוש בהבדלים אלו רק בשלב מאוחר יותר, כאשר התוכנה נמצאת כבר בשימוש זמן מה, כמות המידע שהתוכנה צריכה לטפל בה גדלה, נוספו משתמשים חדשים ואז התוכנה נבחנת במצבי עומס אמיתיים. בשלב זה, בו פיתוח התוכנה כבר הסתיים, נוצרת בעייה.

אם אתם מעוניינים בפיתוח תוכנה מקצועי, אנא צרו קשר בהקדם.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר