פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

פיתוח תוכנה עבור חברת ייעוץ השקעות בשוק הפנסיוני והפיננסי


פיתוח תוכנה עבור חברת ייעוץ השקעות בשוק הפנסיוני והפיננסי (5/9/07)

תאור המקרה:

חברת Wiser Finance הינה חברה המתמחה בניתוח והשוואת חלופות השקעה בשוק הפנסיוני והפיננסי. החברה משמשת כצומת מרכזית ועבודה מולה מאפשרת ללקוחות לרכז את פעילותם מול בתי ההשקעות השונים באמצעות גורם אחד.

למרות שהחברה עתירת מערכות תוכנה תומכות החלטה, המסייעות לבחירה של חלופות השקעה, נושא חישוב העמלות מבתי ההשקעות, לסוכנויות ולמשווקים, והרווח הגולמי נותר ללא פתרון איכותי ומתנהל ע"י גליונות Excel המצריכים מספר ימי עבודה כל חודש וחשופים לטעויות אנוש רבות.

רקע:

תהליך חישוב העמלות מתחיל מקובץ עצום המגיע מבית ההשקעות ובו מפורטות כל ההשקעות ודמי הניהול של כל העמיתים באותו החודש, בצירוף קוד המשווק. בשלב הראשון, קובץ זה עובר תהליך של סכימה עבור כל משווק בנפרד, עבור כל חודש ועבור כל סוג השקעה. תוצאות הקובץ המסוכם מצטרפות לתוצאות דומות מקבצים אחרים שהגיעו מבתי השקעות שונים, ולאו דוקא באותו פורמט. לאחר-מכן מתבצע תהליך חישוב העמלות לכל סוכן לפי אלגוריתם ספציפי לפי ההסכם הייחודי לכל סוכן. האלגוריתם יכול לקחת בחשבון עד 12 פרמטרים שונים כדי למדוד את הביצועים החודשיים של המשווק. בשלב הבא מתבצע חישוב עמלות עבור הסוכנות, גם לפי אלגוריתם המותאם ספציפית לכל סוכנות ואשר גם הוא יכול להתחשב ב-12 גורמים שונים.

בסופו של תהליך חישוב עמלות זה, מתקבלת רשימת עמלות חודשית לכל סוכנות ולכל משווק, שלה יש להוסיף או להפחית קיזוזים שונים ואז מתקבלת העמלה לתשלום בפועל. מעבר לסכום הסופי יש צורך בהפקת דפי פירוט לסוכנויות ולמשווקים ברמות פירוט שונות וכן דוחו"ת ניהוליים.

הפיכת 'חומר הגלם' המגיע מבתי ההשקעות למידע מדוייק ובעל ערך לסוכנויות, למפיצים ולמנהלי החברה בשיטת העבודה הנוכחית גוזלת זמן עבודה יקר, כרוכה בשלבים רבים ובשל הטיפול במידע רב שאינו אחיד ובמעברים רבים מצורת הצגה אחת לאחרת, חשופה לטעויות אנוש שמשמעותן הישירה הן הפסד כספי לחברה - הן בהפסד זמן עבודה יקר והן בתשלום עמלות שגויות לסוכנויות ולמשווקים.

הפיתרון:

את מערכת התוכנה שתספק פתרון כולל לניהול וחישוב העמלות לסוכנויות ולמשווקים הוחלט לחלק למשפר שלבים, ולסיים לפתח ולהפעיל כל שלב לפני שעוברים לפיתוח השלב הבא. מודול התוכנה הראשון שהוחלט על פיתוחו נמצא באמצע הדרך מבחינת זרימת המידע, אולם הוא זה שאחראי לחלק הגדול ביותר של העבודה. מודול תוכנה זה יקבל קובץ מסוכם של בית השקעות במבנה קבוע ומוגדר מראש, יעבד אותו, יבצע את חישובי העמלות ויפיק את דפי הפירוט והדוחו"ת הדרושים.

הפעולה המקדימה אותה יש לבצע היא סכימת הקבצים המגיעים מבתי ההשקעות, כל אחד בנפרד, והתאמתם למבנה הקבוע כדי שמודול התוכנה יוכל לייבא אותו. למרות שגם זאת עבודה הדורשת זמן ושגם חשופה לטעויות אנוש, השימוש במודול התוכנה הראשון מקטין את הבעייה בצורה משמעותית.

התוכנה שפותחה עבור מודול זה מבצעת את כל הפעולות המתוארות לעיל, אולם הינה ידידותית ובעלת ממשק משתמש פשוט ביותר הכולל את הגדרות המערכת (בו מוגדרות למשל צורות החישוב של העמלות עבור כל סוכנות וכל משווק), ייבוא קבצים (המביל מנגנון לאיתור טעויות) והפקת דוחו"ת (לאחר הגדרת פילטר - סוג המידע והגבולות).

אם גם לכם יש מנגנונים בעלי השפעה קריטית על העסק שלכם, אשר 'נשארו מאחור' ולא התפתחו עם שאר חלקי העסק, אל תחכו עד שיגרם נזק - צרו עימנו קשר בהקדם כדי לשמוע על פתרונות תוכנה יעילים הניתנים ליישום בזמן קצר.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
סיפורי לקוחות, פגישות, דיונים, דרישות ופתרונות, ועוד:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר