פתרונות ושרותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / אנגלית   Hebrew / עברית
.........................

הורד PDF קובץ

.........................

Disaster Recovery הוא תהליך של התאוששות וקבלת שליטה מחודשת על מידע, חומרה ותוכנה החיוניים להמשך הפעילות הקריטית של עסק לאחר אסון טבעי או אנושי


Disaster Recovery - כללי

Disaster Recovery הוא תהליך של התאוששות וקבלת שליטה מחודשת על מידע, חומרה ותוכנה החיוניים להמשך הפעילות הקריטית של עסק לאחר אסון טבעי או אנושי. Disaster Recovery Plan (DRP) היא תוכנית להתאוששות מאסון ומהוה חלק מתהליך גדול יותר הנקרא Business Continuity Planning (BCP) - תוכנית להמשכיות העסק.

עם עליית התלות של פעילות עיסקית ושינוע מידע ע"י טכנולוגייה (Information Technology), מתחולל בשנים האחרונות תהליך לכיוון של הגנה על מידע חיוני וללא תחליף. תהליך זה מוחשי בעיקר בתחום הטכנולוגי כשרוב המחשבים הגדולים מגבים מידע דיגיטלי כדי להגביל את אובדן המידע ולעזור בשיחזור מידע (data recovery).

אירועים המחייבים התמודדות עם disaster recovery שונים בין עסק אחד למישנהו וכל עסק חייב לעבור תהליך של הערכת סיכונים (risk assessment) כדי להיות מוכן לסיכונים הספציפיים בפניהם הוא עומד. אירועים אלו כוללים בין השאר אסונות טבע, אש, אובדן חשמל, מתקפת טרור, הפרעה מאורגנת או מתוכננת, גניבה, תקלת מערכת, טעות אנוש, וירוס מחשב, בעיות משפטיות ושביתת עובדים.

מניעת אובדן מידע יכולה להתבצע בכמה רמות ובכלים שונים כגון גיבויים הנשלחים על מחוץ לעסק במרווחי זמן קבועים (off-site) - יש לכלול במסגרת הגיבויים גם את התוכנות עצמן מעבר למידע, הגנת מתח גבוה וקפיצות מתח (surge protectors) כדי למזער נזקים לציוד אלקטרוני כתוצאה מחוסר יציבות באספקת החשמל, הגנה בפני אש ע"י התקנת אזעקות נוספות ומטפים עם נגישות מהירה, תוכנות אנטי-וירוס פעילות באופן קבוע ומעודכנות, ועוד.

תוכנית להתאוששות מאסונות מהווה חלק חשוב בתוכנית הגדולה יותר של המשכיות העסק וכן חלק ממערך ניהול הסיכונים בחברה. תוכנית כזאת מורכבת מהערכת הסיכון כדי לקבוע את חיונוית העסק או המחלקה בתמונה הכוללת והגדרת המיקום בסולם העדיפויות, פיתוח תוכנית מסגרת להתאוששות בהתאם לחשיבות המידע, זמן היעד לשיחזור (Recovery Time Objective - RTO), רמת העידכון של המידע המשוחזק (Recovery Point Objective - RPO), השינויים הדרושים במערכות המידע כדי לאפשר התאוששות קלה ומהירה יותר (זה כולל שינויי תוכנה כגון התקנת תוכנות הגנה ובקרה, שינויי תשתית כגון איחוד שרתים או פיצול קווי תקשורת נתונים), ועוד.

ממחקרים עולה שמסך החברות שעברו איבוד מידע ממוחשב קריטי, 43% לא שרדו את האסון, 51% נסגרו תוך שנתיים, ורק 6% שרדו לטווח-ארוך.

אם בעסק שלך אין מדיניות מוגדרת ומסודרת של הגנה על מערכת המיחשוב והמידע ותוכנית מעודכנת של התאוששות מאסון הכולל איבוד-מידע או יכולת לטפל בו - צור עימנו קשר בהקדם האפשרי!


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר