פתרונות ושירותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / àðâìéú   Hebrew / òáøéú
.........................

הורד קובצ PDF

.........................

תוכנה למסכי מגע


תוכנה למסכי מגע

(מדוע לא כל תוכנה מתאימה להרצה על מסכי מגע)

למצוא קיוסק (עמדת מידע) מעוצב ואמין המכיל את רכיבי החומרה הדרושים לך זאת רק ההתחלה. כדי להשלים פרוייקט מבוסס קיוסקים יש לזכור כי היישום (התוכנה) המתאים חשוב לא פחות. תוכנה מתאימה צריכה להיות פשוטה ולהיכתב במיוחד לשימוש על גבי קיוסק (עמדת מידע). בזמן פיתוח התוכנה יש לזכור לתת תשומת לב לממשק המשתמש (GUI) מכיוון שאם המשתמש לא ירגיש בנוח עם הממשק הוא פשוט יעזוב את עמדת המידע וימשיך בדרכו מבלי לסיים את הפעולה.

ברשימה הבאה מוזכרות מספר נקודות אשר יש לקחת בחשבון כאשר בוחנים פרוייקט קיוסקים ובמיוחד את התוכנה שתרוץ עליהם. אלו הם רק נקודות כלליות אשר למדנו מנסיוננו ואשר יכולות לתרום להצלחת האינטרקציה בין הקיוסק למשתמש.

טיפים לתיכנון תוכנה לעמדות מידע

מראה

יש להריץ את האפליקציה במסך מלא ולבטל שורות כותרת ותפריטים ולמנוע כל דרך גישה למערכת ההפעלה. רקע בהיר יסתיר את טביעות האצבע שהושארו על מסך המגע בעוד שרקעים עם מרקמים (טקסטורות) עוזרות לעין להיות בפוקוס על התמונה במסך ולא על השתקפויות. יש לכבות את הסמן כדי שהפוקוס יהיה על כל המסך ולא רק על האזור בו נמצא הסמן.

תחושה

גרירה, לחיצה כפולה, גלילה, תפריטים, חלונות מרובים ואלמנטים נוספים הקיימים בסביבת חלונות יכולים לבלבל משתמשי מחשב רבים. כדאי להשתמש במקשי ניווט פשוטים ויעילים כדי לכוון את המשתמש, כדאי גם לתכנן את היישום כך שיהיה אינטואיטיבי, בעל אפשרויות מצומצמות וממשק פשוט של כפתורי מגע גדולים.

צלילים

היות והמוח האנושי יכול לעבד תמונה וקול בצורה סימולטנית, כדאי להוסיף קול וצליל לאפליקציה שלנו שתרוץ על מסכי המגע הממוקמים בעמדות המידע. אם לקיוסק שלכם יש יכולות מולטימדיה, הוספת קול (כגון הוראות למשתמש) תהפוך את האפליקציה לחברותית יותר למשתמש ותפתח אופציות חדשות למשתמשים בין לאומיים ע"י מתן אפשרות להחלפת שפות בצורה פשוטה.

משוב למשתמש

משוב מיידי צריך להינתן למשתמש לאחר נגיעה במסך. המשוב יכול להיות ע"י שינוי בצורת הכפתור (אפקט של 3D) או ע"י קול (השמעת 'קליק').

מהירות

יש לוודא כי מספקים למשתמש תגובה מהירה לפעולה אותה ביצע. רזולוציות מסך גבוהות וריבוי צבעים גורמות להאטת המחשב והאפליקציה. כדאי לזכור ששימוש בצבעים רבים יעיל יותר מאשר שימוש ברזולוציה גבוהה יותר.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר