פתרונות ושירותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / àðâìéú   Hebrew / òáøéú
.........................

הורד קובצ PDF

.........................

קיוסקים (עמדות מידע) – הקדמה


קיוסקים (עמדות מידע) – הקדמה

ההגדרה של קיוסק היא יחידה עצמאית המסוגלת לבצע פונקציה ספציפית, בדרך-כלל ללא פיקוח ולרוב לצורך מתן מידע למשתמש. קיוסקים הם בדרך-כלל קטנים, ניידים ומתוכננים לעזור למשתמש למצוא מידע. ניתן למקם את עמדות המידע בכל מקום בו דרושה נוכחות אולם אין אפשרות או רצון להציב שם איש.

קיוסקים יכולים להיות פשוטים כמרכזי מידע המיועדים להכיל מידע שיווקי או מורכבים כמערכות מחשב המיועדים לאסוף ולהפיץ מידע. כספומט של בנק הוא דוגמה לשימוש בקיוסק מורכב בעל אבטחה גבוהה.

לקיוסקים יש שתי מטרות כלליות: ראשית, הם מתוכננים לספק או לאסוף מידע מהמשתמש כשאין אדם בשטח. למרות שאין הם יכולים להחליף לחלוטין את האדם, לעיתים הם מסוגלים לספק מידע או שרות ליותר ממשתמש בודד באותו הזמן והם חסכוניים מאוד מבחינת אספקת מידע.

שנית, קיוסקים אמורים להיות ממוקמים ולהישאר שם כל עוד הם נחוצים שם, ולכן הם מעוצבים בצורה יפה ועמידה ככל האפשר, ובאופן שיאפשר לטפל בהם ע"י טכנאי אחד או שניים.

מיקום עמדת המידע

לקיוסקים מספר רב של שימושים כל עוד משתמשים בו. קיוסק שנמצא ארוז בארגז שלו לו תורם לבעליו, אולם בשימוש נכון ההחזר על ההשקעה (ROI) בקיוסק הוא מהיר.

עמדות מידע יכולות להיות מותקנות במקומות בהם אין אדם אחר שיתן שירות כגון מרכז קניות, חנויות צריכה, חדר קבלה של רופא ובכל מקום אחר בו קים פוטנציאל שלקוחות יבקרו בו. איוש כל אחד מהמקומות שהוזכרו יכול לעלות כסף רב אולם, הצבת עמדת מידע מתוכננת כהלכה יכולה להשיג את אותה המטרה ללא עלות העסקת האדם. לאחר הוצאת העלות הראשונית, עמדת המידע מתחילה להחזיר את ההשקעה בה ובמקרים מסויימים משתמשים יעדיפו לקבל שירות בעמדת המידע מאשר מאדם מכיוון שאינם מרגישים את הלחץ שינסו 'למכור' להם משהו.

מטרת עמדת המידע

עמדת המידע יכולה לבצע כל משימה, כל עוד תוכננה לכך. עמדות אינטראקטיביות הכוללות מחשב ומסך מגע יכולות לאפשר למשתמש לראות סרטי וידיאו, לקבל חיווי ותמונה של מוצר או שרות בו הוא מתעניין ולהכניס את פרטי הקשר כדי שיצרו איתו קשר מאוחר יותר.

תחזוקת עמדת המידע

למרות שעמדות המידע מספקות יתרונות גדולים, הן דורשות תחזוקה תקופתית כדי לודא שהן מתפקדות ומבצעות את מה שהן אמורות לעשות. יש צורך גם לשמור על המראה של הקיוסק, לנקות אותו ולבדוק את תקינותו. למרות שעלות התחזוקה היא נמוכה בדרך-כלל, יש להסתקל על עמדת המידע כפי שהמשתמש מסתכל עליה.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
תוכנה לניהול מוני חשמל - ניתוח צריכה והפקת חשבוניות, תחזוקה שוטפת של המונים, בקרת הפסדים וגילוי גניבות:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר