פתרונות ושירותי מיחשוב - פיתוח תוכנה, בניית אתרים,
יעוץ ושירותי מיקור חוץ (outsourcing)

yair@yairweissman.com        Tel: 0544-301265        יאיר ויסמן

שירותים לעסקים זעירים, קטנים וגדולים - תמיד במסגרת התקציב ותוך עמידה בזמנים!


מידע כללי

.........................

שרותי מיחשוב

.........................

פרויקטים ולקוחות

.........................

טכנולוגיות וכלים

.........................

English / àðâìéú   Hebrew / òáøéú
.........................

הורד קובצ PDF

.........................

תיכנון אתר לשימוש כפול – גם דרך קיוסקים (עמדות מידע)


תיכנון אתר לשימוש כפול – גם דרך קיוסקים (עמדות מידע)

אם לאירגון שלך יש אתר באינטרנט, כמו לרוב החברות, כנראה שכבר הושקעו משאבי זמן וכסף כדי ליצור תוכן איכותי ומושלם. ע"י תיכנון נוסף ניתן להתאים תוכן זה כך שיהיה נגיש גם דרך עמדות מידע בצורה אופטימלית.

עבור לקוח שמפעיל קיוסק בפעם הראשונה זה נראה פשוט מאוד לקחת את האתר של החברה ולהעביר את התוכן כמו שהוא לעמדת המידע תוך כדי חיסכון בפיתוח תוכן חדש, כי אחרי הכל בשני המקרים המידע אודות החברה, השירותים והמוצרים מוצגים ללקוח בשירות עצמי.

ואולם, זה לא פשוט כמו שזה נראה. תוכן לאתרים ותוכן לעמדות מידע אכן דומים במידה מסוימת, אולם יש ביניהם מספר הבדלים עקרוניים. העברת תוכן אפשרית, ובדרך-כלל כדאית, אבל רק אם מבצעים מספר צעדי הכנה כדי להבטיח שהתוצר הסופי אכן יעבוד טוב על עמדת המידע.

שמירה על פשטות

צריך להיות מודע כי קהל המשתמשים בעמדות המידע הינו רחב וללא כל מכנה משותף, במיוחד אם עמדת המידע ממוקמת באזור עמוס וסואן. ולכן, יש לוודא כי הממשק, התוכן וצורת המשיכה לשימוש בעמדה פשוטים להבנה ולשימוש ע"י כל אחד מהמשתמשים הפוטנציאלים.

מחשבה על ארגונומיות

בדרך כלל אנשים גולשים באתר בישיבה ומשתמשים בעמדות המידע בעמידה, ולכן יש צורך להעביר מסרים מהר יותר ובצורה ישירה יותר מכיוון שאנשים עשויים להיות בלחץ זמן (או בגלל התור שמשתרך מאחוריהם). מידע חשוב צריך להיות מואר, גדול ובמרכז. יש להשתמש בגופן גדול וברמת ניגדיות גבוהה כלפי הרקע כדי לעזור למשתמש להתמקד במידע הראשי.

חברותי למשתמש

ברוב המקרים עמדות מידע משתמשות במסכי מגע כהתקן ראשי לקבלת מידע מהמשתמש. ולכן, שימוש בכפתורים קטנים, קישורים בגוף הטקסט ואלמנטים קטנים נוספים יהיו קשים למגע מדוייק ע"י המשתמש (במיוחד אם הוא בעל אצבעות גדולות). באתרי אינטרנט קיים שיקול של ניצול מירבי של המסך ולכן יש גם שימוש בתפריטים ומקשי ניווט אחרים הממוקמים בצורה צמודה. זה עובד טוב כשמשתמשים בעכבר, אולם לא בר שימוש בעמדת מידע עם מסך מגע המופעל בעזרת האצבע.

מבנה היררכי רחב ושטוח

באתר אינטרנט, מתן ריבוי אפשרויות נחשב בדרך-כלל לדבר חיובי, אולם בעמדת מידע המצב הוא הפוך: במקרה הטוב זה מבלבל את המשתמש ובמקרה הפחות טוב זה נהפך לבעיה לוגיסטית. ממשק משתמש בקיוסק צריך להיות בעל מבנה היררכי רחב ושטוח, בניגוד למבנה צר ועמוק הנהוג באתרים בדרך-כלל. כמוכן, מספר הלחיצות הדרושות כדי להגיע למסך מסויים בעמדת המידע צריך להיות מינימלי.

מהירות פעולה

יש לזכור כי עמדת המידע יכולה לשרת רק אדם אחד בו זמנית, ולכן כדאי שזמן השירות יהיה נמוך ככל האפשר (מבלי לפגוע באיכות השרות) כדי שניתן יהיה לשרת מספר גדול יותר של אנשים. מהירות הפעולה של עמדת המידע נקבעת בעיקר ע"י שני גורמים: מהירות החומרה ויעילות התוכנה (במקרים בהם יש גישה למידע חיצוני, גם סוג ומהירות תשתית התקשורת משפיעה על המהירות הכוללת). שיקול זה הינו הפוך לחלוטין מההתיחסות שלנו למבקר באתר האינטרנט – שם אנו רוצים 'להחזיק' את המבקר כמה שיותר זמן לפני שיעזוב אותנו.


לפרטים נוספים לחצו על הקישור המתאים:
תוכנה לניהול מוני חשמל - ניתוח צריכה והפקת חשבוניות, תחזוקה שוטפת של המונים, בקרת הפסדים וגילוי גניבות:


אשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לתת יעוץ ראשוני בלתי מחייב
ולשמוע מה יש לכם לאמר לי בכל עניין.

אתם מוזמנים לפנות אלי במייל (yair@yairweissman.com)
או בטלפון נייד: 0544-301265

יאיר